KKA Jaf

O Kieleckim Klubie Aikido „Jaf”

Pierwsze zapisy na treningi Aikido organizowane przez KKA „Jaf” odbyły się 16 września 1995 r. W Kieleckim Klubie Sportowym „Błękitni”. Tam też do dzisiaj prowadzone są treningi. (obecnie Hala STADION)

KKA „Jaf” jest zrzeszony w Polskiej Federacji Aikido i ogólnoświatowej Fundacji Aikido AIKIKAI.

Założycielem klubu oraz instruktorem prowadzącym zajęcia jest Jacek Czerniachowicz.

Przygodę ze sportami walki rozpoczął od treningów karate. Od 1991 r. zafascynowany filozofią i pięknem ruchów Aikido, uprawiał tą dyscyplinę w warszawskim klubie „BAST”, prowadzonym przez Andrzeja Bazylko i Tomasza Sowińskiego. Od 1995 r. praktykuje aikido we własnym klubie.  Od 1997 r. posiada stopień 1 dan. Od 2003 r. posiada tytuł FUKUSHIDOIN i jest egzaminatorem Polskiej Federacji Aikido, a do 2010 posiada tytuł SHIDOIN. Obecnie od stycznia 2017 r. posiada stopień 5 dan aikido. Bierze udział w licznych stażach i szkoleniach w Polsce i zagranicą, również w Japonii.

Demonstrując techniki Aikido wzoruje się na sensei’u Christianie Tissier (8-dan), będącym jednym z najlepszych nauczycieli aikido w Europie. Tissier prowadzi klub w podparyskim Vincennes oraz staże w całej Europie.

W KKA Jaf prowadzone są także treningi Ken-Jutsu szkoły Kashima Shin Ryu.

Kashima to tradycyjna szkoła wywodząca się w prostej linii ze średniowiecznej Japonii, może poszczycić się ponad pięćsetletnią tradycją. Obecnie w Japonii Kashima Shin Ryu prezentuje Sensei Inaba Minoru.

Treningi odbywają się w Tokio w dojo Shiseikan.

Dzięki członkostwu KKA Jaf w międzynarodowej organizacji ISBA (International Shiseikan Budo Association), członkowie naszego klubu mają możliwość uczestnictwa w stażach Ken-Jutsu organizowanych przez Shiseikan w Europie, a również w Tokio.

Po ponad dwudziestu latach działalności klubu, KKA Jaf poszczycić się może liczną grupą stale ćwiczących adeptów, z których wielu posiada wysokie stopnie uczniowskie kyu oraz mistrzowskie dan, a także kwalifikacje instruktorskie i prowadzą własne kluby.

W klubie organizowane są zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 i 8-13 lat oraz dla młodzieży i dorosłych.

KKA Jaf prezentuje Aikido i Ken-Jutsu w trakcie corocznego Kieleckiego Festiwalu Nauki oraz innych imprez związanych z tematyką sztuk walki.